Úvodná stránka » Články o výžive » Psi » Nové krmivá pre štěnatá » Nové krmivá pre štěnatá
Za PEDIGREE® stoja renomovaní odborníci

Značka PEDIGREE® už niekoľko desiatok rokov patrí k svetovej špičke medzi krmivami pre psov. Podarilo sa nám to dosiahnuť vďaka dokonalým receptúram, moderným výrobným technológiám a spolupráci s prvotriednymi odborníkmi – špecialistami na výživu a chovateľmi psov. Našou vývojovou základňou je výskumné centrum WALTHAM® (Veľká Británia) – svetová autorita v oblasti výživy a starostlivosti o malé zvieratá. V marci roku 2001 sme okruh spolupracovníkov rozšírili o tuzemských odborníkov z Univerzity veterinárneho lekárstva v Košiciach.


SPOLUPRÁCA S UNIVERZITOU VETERINÁRNEHO LEKÁRSTVA V KOŠICIACH

Univerzita veterinárneho lekárstva v Košiciach (UVL) je najprestížnejšie veterinárne vedecké pracovisko v Slovenskej republike. V súčasnosti sa UVL a ďalších 19 univerzít a výskumných ústavov v rôznych krajinách sveta podieľa pod záštitou centra WALTHAM® na rozsiahlom medzinárodnom projekte. Jeho cieľom je nájsť nové možnosti liečby chorôb prostredníctvom výživy. Snahou odborníkov je zostaviť takú receptúru, ktorá by v maximálnej miere podporila, alebo dokonca nahradila klasické liečebné postupy, t.j. celoživotné podávanie liekov.
Naším spoločným cieľom je čo najlepšie porozumieť potrebám štvornohých priateľov človeka – ich nárokom na výživu a životné podmienky, ich správaniu a spôsobu dorozumievania sa s nami ľuďmi. Toto poznanie je spôsob, ako im pripraviť lepší, zdravší a šťastnejší život.
PEDIGREE® vďaka spolupráci so špičkovými odborníkmi pravidelne prichádza s inovovaným radom krmív, ktoré odrážajú najnovšie poznatky o nutričných požiadavkách psov. Každá receptúra prechádza náročnými testami, ktoré preverujú vstupné suroviny, zloženie krmiva, jeho stráviteľnosť, vplyv na organizmus a v neposlednom rade aj jeho chuťové vlastnosti.
PEDIGREE® môže Vášho psa sprevádzať po celý život – od prvých neistých krôčikov až po zrelý seniorsky vek. Vyvinuli sme niekoľko druhov krmív, ktoré presne zodpovedajú individuálnym potrebám psov podľa ich veku, životnej fázy alebo fyzickej záťaže – počnúc potravou pre šteniatka a končiac krmivom pre seniorov. Môžete si vybrať spomedzi niekoľ-kých príchutí kompletných krmív PEDIGREE® v konzervách alebo v suchej podobe (granuly), alebo sa psíkovi zavďačíte chutnou a zároveň zdravou maškrtou PEDIGREE®.


PEDIGREE® s antioxidantmi – zdravie, ktoré môžete vidieť aj navonok

Nový rad krmív PEDIGREE® je výsledkom päťročného výskumu prestížneho britského centra WALTHAM®. Vedci dôkladne preskúmali, ktoré vitamíny a minerálne látky účinne posilňujú imunitný systém psa a chránia ho pred škodlivými vonkajšími vplyvmi. Túto zmes nazvali antioxidačný kokteil, ktorý bol uznaný ako svetový patent. Antioxidačný kokteil je súčasťou receptúry krmív nového radu PEDIGREE® s antioxidantmi. Praktické skúšky potvrdili, že psi, ktorí dostávajú nové PEDIGREE®, majú lepší imunitný systém, menej trpia civilizačnými chorobami a zdravotnými problémami ako psi, ktorí sú kŕmení bežnou potravou.


ČO SÚ TO ANTIOXIDANTY?

V tele ľudí aj zvierat sa bežne vyskytujú tzv. voľné radikály. Ak ich je priveľa, poškodzujú dôležité časti buniek – ich vonkajšie steny a genetický kód (DNA). Napadnuté bunky potom poriadne nefungujú alebo úplne odumierajú. Výsledkom je rýchlejšie starnutie organizmu a riziko vážnych ochorení (srdcových, cievnych, nádorových a pod.). Našťastie sa telo dokáže pred škodlivým vplyvom voľných radikálov brániť. Má vlastné antioxidačné systémy, ktoré vytvárajú okolo buniek akúsi pomyselnú hrádzu. Určité látky – nazývame ich antioxidanty – reagujú s voľnými radikálmi a neutralizujú ich skôr, ako sa im podarí preniknúť k bunke.
Hoci sa na antioxidačných procesoch podieľa viac prvkov, medzi najdôležitejšie patria vitamín C, E, beta-karotén a niektoré minerálne látky, ako sú selén, meď, zinok a mangán.
Pozitívny vplyv antioxidantov na ľudské zdravie poznáme už niekoľko rokov. Teraz môžu vďaka novému krmivu PEDIGREE® posilniť imunitu a zlepšiť život aj Vášmu štvornohému priateľovi. Odborníci z výskumného centra WALTHAM® dokázali, že krmivo so zvýšeným obsahom vybraných antioxidantov priaznivo ovplyvňuje celkový zdravotný stav psov. PEDIGREE® s antioxidantmi dodáva látky pre vnútorný antioxidačný systém, zlepšuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, bráni ho pred chorobami, zmierňuje a odďaľuje príznaky starnutia.


Nový rad PEDIGREE® s antioxidantmi

Nový rad PEDIGREE® s antioxidantmi aktívne chráni zdravie Vášho psa. Navyše pamätá aj na jeho individuálne potreby v rôznych obdobiach života.
Krmivá sú prispôsobené rozdielnym požiadavkám vzhľadom na vek, veľkosť a stupeň aktivity Vášho psa.

JUNIOR - pre psov od 6 týždňov až do dospelosti
ADULT - pre dospelých psov
ADULT MINI - pre dospelých psov malých plemien
ADULT MAXI - pre dospelých psov veľkých plemien
ACTIVE - pre psov v záťaži, kotné a dojčiace suky
SENIOR - pre psov nad 8 rokov

Ako vidíte, PEDIGREE® môže Vášho štvornohého kamaráta spoľahlivo sprevádzať po celý život! Od narodenia až do pokročilého veku.


PEDIGREE® PRE ZDRAVÝ VÝVOJ A RAST

Obdobie rastu je z hľadiska výživy najkritickejšia, a teda aj najdôležitejšia životná etapa. Spomeňte si, čo ste si prečítali v predchádzajúcich kapitolách o vývoji a nutričných požiadavkách šteniat. Zdravý štart do života psíkovi zaručí len to najkvalitnejšie krmivo, ktoré svojím zložením vyhovuje špecifickým požiadavkám rastúceho organizmu.


JUNIOR
pre šteňatá od odstavenia až do dospelosti

Rad PEDIGREE® JUNIOR je ideálnou výživou pre šteňatá od chvíle, keď začínajú jesť prvú tuhú potravu (asi 5. týždeň) až do úplného ukončenia fyzického vývoja. Špeciálna receptúra im pomáha vyrásť na zdravých a krásnych psov.
 • Správny vývoj kostry a chrupu

 • Optimálny pomer vápnika a fosforu podporuje rast pevných kostí a silných zubov. Podporuje tak utváranie symetrickej kostry (postavenie labiek, telesné proporcie a pod.) a pravidelného chrupu.
 • Účinný imunitný systém

 • Silná prirodzená imunita je v prvých mesiacoch života mimoriadne dôležitá. Zmes antioxidantov zlepšuje obranyschopnosť organizmu a chráni ho pred chorobami.
 • Pevné svaly

 • Zvýšený obsah bielkovín z kvalitného mäsa podporuje vývoj silného svalového tkaniva.
 • Zdravé trávenie

 • Citlivý žalúdok šteniatka potrebuje ľahko stráviteľné krmivo. PEDIGREE® JUNIOR obsahuje starostlivo zvolené, vysoko kvalitné suroviny. Organizmus tak z potravy ľahko získa všetky výživné látky. Zmes dietetickej vlákniny podporuje zdravie tráviaceho traktu a umožňuje efektívne absorbovať živiny z krmiva.


  PEDIGREE® PRE DLHÝ A ZDRAVÝ ŽIVOT

  Správna výživa má veľký vplyv na zdravie, kondíciu a dĺžku života dospelého psa. Medzi špeciálnymi krmivami z radu PEDIGREE® s antioxidantmi zaručene nájdete druh, ktorý bude dokonale vyhovovať potrebám Vášho štvornohého priateľa.


  Adult
  pre dospelých psov

  PEDIGREE® ADULT poskytuje Vášmu psovi všetky potrebné živiny na to, aby sa udržal v špičkovej kondícii. Prináša mu tieto výhody:
  • špeciálna zmes kyseliny linolénovej, minerálnych látok a biotínu zlepšuje kvalitu srsti a zvyšuje jej lesk
  • kombinácia antioxidantov posilňuje imunitný systém
  • obsahuje zmes vybraných dietetických vláknin, ktoré podporujú zdravie tráviaceho ústrojenstva

  Adult mini
  pre dospelých psov malých plemien

  Dospelí psi malých plemien sú často plní života, ale majú sklon k zažívacím problémom. Krmivo PEDIGREE® ADULT MINI obsahuje len vybrané suroviny, ktoré minimalizujú riziko porúch trávenia. Vášmu psovi prináša tieto výhody:
  • vyvážené množstvo energie a tuku pomáha udržiavať štíhlu líniu
  • špeciálna zmes kyseliny linolénovej, minerálnych látok a biotínu zlepšuje kvalitu srsti a zvyšuje jej lesk
  • obsahuje zmes vybraných dietetických vláknin, ktoré podporujú zdravie tráviaceho ústrojenstva

  Adult maxi
  pre dospelých psov veľkých plemien

  Aj veľké a obrovské plemená majú svoje špecifiká. Vďaka vysokej váhe musí ich kostra niesť oveľa väčšiu záťaž. Pri nesprávnej metóde kŕmenia majú taktiež sklon k otočeniu a rozšíreniu žalúdka. PEDIGREE® ADULT MAXI prináša Vášmu psovi tieto výhody:
  • obsahuje glukozamín a omega-3 mastné kyseliny pre zachovanie vláčnosti kĺbových chrupaviek a ľahšiu pohyblivosť
  • špeciálna zmes kyseliny linolénovej, minerálnych látok a biotínu zlepšuje kvalitu srsti a zvyšuje jej lesk
  • špeciálne granuly udržujú čisté zuby a zdravé ďasná

  ACTIVE
  pre psov v záťaži, kotné a dojčiace suky

  Vysoko aktívny pes alebo kotná či dojčiaca suka vydávajú mnohonásobne viac energie ako bežný pes – spoločník. PEDIGREE® ACTIVE je mimoriadne vysoko koncen-trované krmivo vytvorené špeciálne pre organizmus, ktorý odoláva veľkej záťaži. Vášmu psovi prináša tieto výhody:
  • špeciálna zmes kyseliny linolénovej, minerálnych látok a biotínu zlepšuje kvalitu srsti a zvyšuje jej lesk
  • kombinácia antioxidantov posilňuje imunitný systém
  • obsahuje zmes vybraných dietetických vláknin, ktoré podporujú zdravie tráviaceho ústrojenstva

  SENIOR
  pre starších psov nad 8 rokov

  Tráviace ústrojenstvo staršieho psa už nepracuje tak dokonale ako predtým. Starnúci psi majú taktiež sklony k priberaniu, menej sa pohybujú, trpia bolesťami kĺbového aparátu a mnohými ďalšími problémami, ktoré so sebou prináša pokročilý vek. Krmivá PEDIGREE® SENIOR majú špeciálnu receptúru, ktorá spomaľuje proces starnutia a zmierňuje jeho nepríjemné príznaky. Vášmu psovi prináša tieto výhody:
  • obsahuje znížené množstvo tuku a vyvážené množstvo energie na udržanie správnej hmotnosti
  • kombinácia antioxidantov posilňuje imunitný systém
  • obsahuje glukozamín a omega-3 mastné kyseliny pre zachovanie vláčnosti kĺbových chrupaviek a ľahšiu pohyblivosť

  Konzervované krmivá
  JUNIOR s kuracím mäsom 400 g
  s hovädzím mäsom 400 g
  ADULT s piatimi druhmi mäsa 400 g 1200 g
  s kuracím mäsom 400 g 1200 g
  s hovädzím mäsom 400 g
  ADULT MINI s hovädzím mäsom a zeleninou 195 g
  s morčacím mäsom a ryžou 195 g


  Granulované krmivá
  JUNIOR s hydinovým mäsom
  a ryžou
  0,5 kg 3 kg 15 kg
  ADULT s hydinovým mäsom,
  ryžou a zeleninou
  3 kg 15 kg
  s hovädzím mäsom
  a zeleninou
  0,5 kg 3 kg 10,1 kg 15 kg
  ADULT MINI s hydinovým mäsom
  a zeleninou
  1 kg
  ADULT MAXI s hovädzím mäsom
  a zeleninou
  15 kg
  ACTIVE 15 kg
  SENIOR s jahňacím mäsom,
  ryžou a zeleninou
  12 kg  Pochúťky PEDIGREE® pre radosť zo života

  Aj psíci si radi osladia život. Každý pes miluje najrozmanitejšie maškrty, ale myslime na to, že – rovnako ako v prípade kompletných krmív – nie všetko, čo chutí nám ľuďom, je vhodné aj pre psa. Preto PEDIGREE® ponúka vynikajúci rad maškŕt, ktoré podporujú zdravie psov.

  DENTA RASK™: Unikátna kosť na hryzenie, ktorá účinne čistí psí chrup. Obsahuje tvrdú ryžu, ktorej drsné čiastočky pri hryzení oškrabujú z povrchu zubov nečistoty a usadený zubný plak. Tým zabraňuje vzniku ochorení ústnej dutiny (zápal ďasien) a zubného kameňa. Okrem toho sa na trhu objavila novinka: kosť DENTA RASK™ JUNIOR.

  SCHMACKOS®: Voňavé hovädzie plátky obohatené slnečnicovým olejom pre zdravú kožu a lesklú srsť. SCHMACKOS® je tou najlepšou odmenou, ktorú môže Váš pes dostať.

  RODEO®: Žuvacia tyčinka z kvalitných druhov mäsa. Príjemne vonia, výborne chutí a má atraktívny tvar.

  MARKIES®: Chrumkavé psie sušienky s náplňou zo špikovej kosti, bohaté na vápnik pre zdravé kosti a zuby.

  MULTI BISCROCK®: Tri druhy sušienok v tvare malých kostičiek. Biele s vápnikom pre zdravé kosti a zuby, červené s vitamínmi pre zdravie organizmu, hnedé s vlákninou pre dobré trávenie.

  SNAP®: Tvrdé sucháre, ktoré majú špeciálny tvar a štruktúru, odstraňujú zubný plak a pomáhajú tak predchádzať tvorbe zubného kameňa. Okrem toho sú obohatené o vápnik pre zdravie kostí a zubov.
  Zpět  |  Nahoru | Tisk