Úvodná stránka » Spolupráca s univerzitami

Spolupráce s univerzitami

Veterinárne diéty WALTHAM® patria už veľa rokov k absolútnej špičke v oblasti špeciálnej výživy pre domácich maznáčikov. Tohoto úspechu sa nám podarilo dosiahnuť vďaka dokonale vyváženým receptúram, moderným výrobným technologickým a predovšetkým vďaka spolupráce s veterinármi, chovateľmi a vedeckými pracovníkmi, ktorí sa špecializujú na výživu psov a mačiek. Tento druh spolupracovníkov sa nedávno rozšíril o špecialistov z Univerzity veterinárneho lekárstva v Košiciach (UVL), ktorá je najprestížnejším vedeckým pracoviskom v Slovenskej republike.

UVL sa zaradila s ďalšími 19 univerzitami a výskumnými ústavmi z celého sveta do medzinárodného projektu pod záštitou značky WALTHAM®. Cieľom snaženia týchto odborníkov je nájsť nové možnosti prevencie a liečby rôznych ochorení prostredníctvom špičkovej výživy. Výsledkom bude receptúra, ktorá podporí, alebo dokonca nahradí tradičné liečebné postupy, medzi ktoré patrí napríklad celoživotné podávanie liekov.
Spoločným cieľom je čo najlepšie porozumieť potrebám domácich maznáčikov, vyhovieť ich nárokom na výživu a životné podmienky a pripraviť im tak lepší a kvalitnejší život.

Univerzita veterinárneho lekárstva v Košiciach (UVL)
Zpět  |  Nahoru | Tisk